Výroba razítek Praha 4


Razítka dřevěná

Vyrábíme dřevěná razítka na zakázku. Vaše dřevěné razítko Vám vyrobíme na míru, podle konkrétních požadavků na text i grafiku. Dřevěná razítka se dají zhotovit téměř v jakémkoliv rozměru. Nabízíme dřevěná razítka s rukojetí i lištová. Razítka s dřevěnou rukojetí mohou být obbélníková, čtvercová, kulatá.

Dřevěná lištová razítka mají výšku otisu 6 mm, 8 mm nebo 10 mm. Používají se především pro jednořádkové texty, často jako razítko se jménem.

Nesamobarvcící dřevěná razítka je nutné před otiskm namočit v razítkové podušce napuštěné barvou. Podušky jsou napoštěny standardními razítkovými barvami. Také existuje nenapoštěná podušky, která slouží pro používání speciální barvy, kterou se napustí.

Kvalitní výroba dřevěných razítek z tvrdého, odolného dřeva je zárukou dlouhé životnosti razítka i při náročném používání.

Úřední dřevěná razítka

Kulaté dřevěné razítko se využívá i jako úřední razítko se státním znakem, v tomto případě je nutné dodržet průměr otisku 20 mm, 25 mm nebo 36 mm (stanoveno zákonem č. 352/2001 Sb.). Státní znak se nachází uprostřed, po obvodu je označení oprávěné osoby. Pokud má oprávněná osoba více úředních razítek, musí být číslovaná. Otisk úředního kulatého razítka je jednobarevný.

Kulaté dřevěné razítko se státním znakem používají soudní znalce, soudní exekutoři, soudní tlumočníci, notář a školy či školská zařízení. Specifickým kulatými razítka jsou také razítka pro advokáty a razítka revizních techniků. Barvy podušky (respektive otisku) musí podle předpisu. Soudní znalci, tlumočníci a školy použijí modrou, notář, advokát a exekutor mohou být modrou nebo fialovou, revizní technik červenou.

Související

Oblíbené